Aneta Kapuciánová (Seznam.cz): Na své pozici si nemohu dovolit nevědět

Veronika Geltner 22. prosince 2021

Pomyslnou audio tečku za hosty v našem podcastu udělá Aneta Kapuciánová. V Seznamu je už šest let a po celou dobu se věnuje komunikaci. V současné době působí na pozici manažerky PR a interní komunikace. Martinovi prozradila, jak se ke své práci dostala, jak vypadá její pracovní den nebo jak si její tým poradil s interní komunikací v době home officů.

Jaké formy komunikace používáte v rámci interní komunikace? Jsou vlastně Seznamáci komunikativní?

Používáme klasický online intranet, ve kterém využíváme různé formáty – text, audio i video. Máme chatovací platformu, LCD obrazovky a snažíme se v komunikaci využívat i offlinové kanály.  Zaměstnanci v Seznamu rádi a často komunikují. Někdy jsou jejich postřehy konstruktivní, ale objeví se i povzdechy, kdy si lidé potřebují jen odložit svůj názor. Jako otevřená firma jim samozřejmě dáváme prostor svůj názor vyjádřit, ale někdy se s ním dá těžko dál pracovat.

Jak hodnotíš naši firemní komunikaci a za co bys pochválila svůj tým?

Svůj tým interní komunikace bych chtěla pochválit především za jejich věčný klid. Všem zaměstnancům se snažíme vyjít vstříc a pochopit je. Vysvětlujeme, trpělivě odpovídáme na komentáře. Ocenění zaslouží například komunikace během lockdownu, kdy kolegyně z interní komunikace na svou práci nerezignovaly i přesto, že v kancelářích nikdo nebyl, a snažily se vymýšlet aktivity, aby kolegové zůstali i nadále nějakým způsobem v kontaktu a ve spojení s firmou.

Jak velkou volnost máš v externí komunikaci?

Seznam je otevřená firma, komunikujeme často a není naším cílem balit vyjádření do otřepaných frází. Je ale faktem, že v momentě, kdy mluvím jménem firmy, není prostor na moje osobní názory. Naštěstí se mi ale nestalo, že bych musela komunikovat něco, co by bylo v rozporu s mým osobním přesvědčením. Spíš naopak.

A co dalšího uslyšíte:

  • Jak se udržuje komunikačně tzv. v kondici?
  • Jak pandemie ovlivnila CSR projekty, které Seznam organizuje
  • Která období pro ni byla komunikačně hektická
  • Jak se jí pracuje pod ryze mužským vedením
Veronika Geltner

PR specialistka

Sdílet na sítích
Poslouchat nás můžete i na