Mapy.cz přidávají nový obsah pro milovníky zimních sportů

12. prosince 2013

Český mapový portál, Mapy.cz, si po loňském zveřejnění běžkařských tras připravil další novinku pro všechny milovníky zimních sportů. Tou je kompletní zimní mapa se všemi důležitými informacemi pro sportovce…

…Například popis sjezdovek, zimní tyčové značení a další. Těšit se mohou i majitelé chytrých telefonů s aplikací Mapy.cz, kam budou zimní mapy do konce roku přidány.

Nové mapové podklady jsou výjimečné nejen svojí podrobností, ale hlavně doplňkovým obsahem. Běžkaři zde najdou informace o trasách, jejich odlišení podle druhu (páteřní magistrály, udržované stopy, turistické stopy, závodní tratě), horské tyčové značení a dokonce němé značky, které znázorňují zásadní cíle Krkonoš. Nebude chybět ani plánovač tras doplněný o výškový profil trasy, kterou se běžkaři chtějí vydat.

Ve speciální zimní úpravě se nezapomnělo ani na fanoušky sjezdového lyžování. Mapy.cz u lyžařských areálů znázorňují vedení vleků a trasy jednotlivých sjezdovek včetně jejich odlišení podle barvy a obtížnosti. Zároveň informují o tom, zda má sjezdovka nebo vlek nějaké obecně užívané jméno, či zda jsou v noci osvětlené. V mapě uživatelé najdou i známé snowparky, bobové dráhy a také tolik potřebná parkoviště, aby věděli, kde mohou odložit čtyřkolé členy rodiny.

Díky spolupráci s Asociací lanové dopravy budou k jednotlivým prvkům v mapě doplněny i interaktivní informace, např. aktuální počasí a stav sněhu v jednotlivých zimních střediscích.


Aleš

Sdílet na sítích