Češi mají poslední možnost nakoupit za staré ceny

8. ledna 2014

Čeští zákazníci mají během ledna poslední možnost, jak v obchodech nakoupit za ceny, které nejsou ovlivněny listopadovou intervencí České národní banky, a tím pádem výrazně ušetřit. Ve výprodejích mohou nalézt i téměř 80% slevy.

Přestože intervence ČNB ze začátku listopadu loňského roku zapříčinila pokles kurzu koruny, mohou ještě nyní lidé nakupovat za stále zvýhodněné ceny. „Je to způsobeno tím, že prodejci mají vánoční zboží objednané a zaplacené i několik měsíců dopředu. Díky tomu je intervence ČNB neovlivnila a mohou nyní zákazníkům nabídnout klasické slevové akce, na které jsou Češi zvyklí. Po vyprodání zásob lze však očekávat znatelné zdražení. Nejrychleji to může postihnout zejména rychloobrátkové zboží – ze světa počítačů to budou například paměti a vše co je obsahuje, v případě spotřební elektroniky se dá očekávat cenový růst zejména u mobilních telefonů,“ řekl Jan Samko, brand manažer serveru Zboží.cz.

Leden tak nabízí lidem poslední možnost, jak nakoupit zboží za výhodné ceny. To potvrzují i samotní prodejci. „Se slevami jsme začali hned po Vánocích a budeme s nimi pokračovat až do konce ledna. Výprodejové slevy budou dosahovat výše až 73 %. Každý týden budeme mít připravenu nabídku na produkty se speciální cenou, které budou vybírány z celého spektra našeho sortimentu,“ řekl Tomáš Machalínek, ředitel internetového obchodu Kasa.cz.

Novoroční výprodeje nejsou jen příležitostí pro zákazníky, jak nakoupit za velmi zajímavé ceny, ale také pro obchodníky, pro které znamenají značnou část příjmu. „Předpokládáme, že lednové tržby budou srovnatelné s listopadovými. Očekáváme zvýšený zájem, protože připravujeme masovou vlnu výprodejů, které se budou týkat starých zásob,“ řekl Machalínek. „Leden u nás bývá téměř stejně silný jako listopad a prosinec. Tyto tři měsíce jsou pro nás hlavní měsíce sezóny,“ doplňuje Milan Duda, marketingový manažer serveru Lékárna.cz.


Jakub

Sdílet na sítích