25. 6.

Na Zboží.cz nyní nastavíte cenu za dopravu a vyzvednutí v sítích výdejních míst přímo v administračním rozhraní

V květnovém článku jsme vás informovali o chystané novince na Zboží.cz. Nyní je vše hotové, a tak nám nic nebrání pustit ji do světa. Nebo spíš do nastavení vašich účtů. Od 25. června totiž můžete spravovat cenu za dopravu a vyzvednutí v sítích výdejních míst přímo v administračním rozhraní. Zpracovali jsme pro vás jednoduchý návod, jak vše nastavit, aby se k nám data správně propsala.

Pravdou je, že se lidem informace o možnostech dopravy na Zboží.cz zobrazí až 9. července, vy ale máte možnost se s nastavením seznámit a vše s předstihem nastavit.

Dopravce

V prvním kroku si v administraci Zboží.cz vyberete ze seznamu dopravců zprostředkovatele, který doručuje zboží z vašeho internetového obchodu.

V dalším kroku zvolíte možnost, jakým způsobem získáme cenu za dopravu. Tu nám můžete dodat buď formou správně vyplněného XML feedu nebo ji zadat v nastavení adminu.

V nastavení můžete vyloučit kategorii, která se vztahuje jen ke konkrétnímu dopravci (např. velké či těžké zásilky) nebo pokud máte pro daný sortiment sjednané lepší cenové podmínky u jiného dopravce. Rozlišit lze pouze cenu za platbu předem a dobírku. Zobrazenou cenu můžete také dočasně vypnout, aniž byste později museli cokoli znovu nastavovat.

Výdejní místa

Stejně jako u ceny za dopravu můžete i pro výdejní místa zvolit, jestli získáme data z XML feedu či z administrace Zboží.cz. Ze sítě výdejních míst můžete zvolit všechny adresy, nebo jen některé ze seznamu dané sítě.

Změní se současné nastavení výdejních míst?

Všechna výdejní místa se přenesou z původního nastavení. V administračním rozhraní najdete všechny dosud nastavené adresy. Případné změny provedete tlačítkem „Upravit“.

Rozdíly v nastavení z XML feedu a v administračním rozhraní Zboží.cz