Seznam IT akademie – Code retreat

17. února 2018 9:00, Londýnské náměstí 856/2, Brno

Již 3. ročník Seznam IT akademie zahájíme letos workshopem v Brně. Zveme vás na Code retreat v sobotu 17.2., kde se naučíte psát čistší kód.

Code retreat proběhne v sobotu 17. 2. 2018 v termínu 9:00 – 17:00 h na naší brněnské pobočce.

 

Co je Seznam IT akademie?

Seznam IT akademie je série bezplatných workshopů, kterou pořádá Seznam.cz. Workshopy jsou určené jak pro IT nadšence, tak pro zkušené profesionály, kteří se chtějí zlepšit a rozvíjet v konkrétní technologii. Na workshopech nahlédnete pod pokličku vývoje v Seznamu a seznámíte se s projekty, které se v Seznamu řeší. Kurzy zaštiťují vývojáři Seznamu. Účast na workshopech je na základě potvrzené registrace.

Proč bych se měl/a zúčastnit?

  • zajímáte se o trendy v programování a chcete si rozšířit svoje obzory i o jiné technologie, než které využíváte
  • workshop bude probíhat v menší skupině max. 16 lidí a bude tak prostor věnovat se jednotlivcům
  • pokud úspěšně absolvujete kurz, může vás čekat nabídka práce v Seznamu
  • workshop je pro účastníky zdarma
  • seznámíte se s podobně zapálenými programátory a programátorkami
  • workshop je časově nenáročný a je skloubitelný s prací – workshop bude probíhat v sobotu

Co je Code retreat?

Code retreat je jednodenní intenzivní cvičení zaměřené na základy vývoje softwaru. Díky tomu, že vývojáři nejsou pod tlakem rychlého doručování výsledků, poskytuje Code retreat možnost cíleně se soustředit na zlepšování svých dovedností. Na workshopu si budete moci vyzkoušet párové programování a test driven development. Budete se učit dívat se na problém z jiného pohledu než každý den, a hlavně na rozdíl od běžných (pracovních) projektů budete mít za úkol napsat co nejčistší a funkční kód.

 

S kým se potkáte?

Miroslav Jančařík

Mirek v Seznamu pracuje čtvrtým rokem, ale jeho zkušenosti s vývojem jsou mnohem delší. Na starosti má portál Seznam Zprávy. Vytváří izomorfní aplikace, které mají zvládnout obrovskou zátěž. Při tom nám pomáhá vlastní framework IMA.js, který je open source pro každého na adrese imajs.io. Programovaní je pro něj jeden z koníčků, takže i ve svém volnem čase se rád vzdělává. Své znalosti s programovaním se snaží předávat mezi další programátory přes školení Code retreat.

  

Co je nutné znát před workshopem?

  • musíte umět programovat v některém jazyce (tzn. ne pouze letmá znalost, čeká vás skupinové programování)
  • musíte umět pustit unit test ve svém programovacím jazyce

 

Pokud máte zájem se workshopu zúčastnit, napište nám na itakademie@firma.seznam.cz. Přihlášení na workshop je možné do 31. 1. 2018. Následně vás budeme kontaktovat s informacemi k dalšímu postupu. V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit na email itakademie@firma.seznam.cz.

Sdílet na sítích