Vyhledávač Seznam.cz přichází s širšími náhledy stránek a rychlými odkazy

3. března 2014

Seznam.cz v průběhu tohoto týdne postupně upravuje podobu náhledů stránek ve svém vyhledávání. Nově je jejich podoba širokoúhlá. Některé přirozené výsledky navíc obsahují rychlé odkazy, které vedou na nejdůležitější podstránky webu.

Nové změny ve vyhledávači jsou reakcí na zjištění, která Seznam.cz získal při testování nové podoby vyhledávání. Původní motivací byla snaha najít lepší rozložení výsledků vyhledávání, které by více vyhovovalo i potřebám uživatelů, kteří chtějí hledat na mobilních zařízeních . Při testování nové podoby hledání se potvrdila důležitost náhledů webových stránek pro orientaci uživatelů ve výsledcích. Z toho důvodu se ve výsledcích vyhledávání budou již v tomto týdnu zobrazovat širší náhledy. U vybraných přirozených výsledků pro navigační dotazy budou náhledy celkově větší a navíc přidáváme i rychlé odkazy vedoucí na významné podstránky webu. Uživatelé díky tomu nemusí danou stránku zdlouhavě hledat na domovské stránce webu dané firmy, ale dostanou se na ní přímo z vyhledávače.

Nová podoba vyhledávání, kterou jsme testovali na mobilních zařízeních a klasických počítačích od října roku 2013, zůstává jako základní na tabletech, kde ji budeme nadále testovat v upravené podobě s nerozbalujícími se náhledy stránek a nižší datovou náročností.  Pro mobilní telefony a klasické počítače bude nadále uživatelům k dispozici tradiční podoba hledání, testovaná varianta bude nyní nabízena pouze jako možná alternativa. Na tradiční verzi vyhledávání přechází nově slovenský vyhledávač na adrese www.seznam.sk.

Roman Dušek
Roman

Sdílet na sítích