Nenechte se napálit, zapsání do katalogu Firmy.cz je zdarma

Michaela Svobodová 13. července 2020

Zazvonil vám telefon a na druhém konci přichází milá operátorka s neodolatelnou nabídkou – za neurčitou částku vás či vaši společnost zapíše do katalogu firem. Nenechte se nachytat a s díky odmítněte. Základní zápis na Firmy.cz je vždy zdarma. 

Bohužel to není poprvé, kdy vás o takové situaci informujeme. Společností vydávajících se za Seznam.cz a jeho katalog firem stále přibývá a s ním i procento lidí, kteří se nachytali.

Není seznam jako Seznam

Operátoři různých firem často volají s tím, že jsou ze společnosti, které název nápadně připomíná Firmy.cz nebo Seznam.cz a upozorňují, že lidem končí platnost prezentace na internetu. Nabádají je k tomu, že pokud i nadále chtějí být dohledatelní na Seznamu, je třeba prodloužit službu a uzavřít smlouvu na další období.

A jelikož většina oslovených se Seznamem spolupracovala, nezdá se nikomu divné, že je „Seznam“ kontaktuje. To však jen do té doby, než na e-mail dorazí faktura od neznámé společnosti na nemalou částku.

Chceme Vám pomoci jak se nenechat nenapálit a proto přinášíme seznam následujících doporučení.

Jak nenaletět

Nezapomínejte na to, že základní zápis na Firmy.cz je zdarma, proto nikdy neplaťte za uvedení do rejstříku.

Ptejte se na přesný název společnosti, se kterou mluvíte. A pokud třeba špatně rozumíte, nestyďte se požádat o vyhláskování názvu či jeho zaslání na e-mail.

Vyhýbá se operátor odpovědím na vaše otázky ohledně společnosti? Nevěrohodné nabídky odmítněte hned v telefonickém rozhovoru.

Pokud vám do e-mailu přistane faktura od neznámé společnosti, nikdy ji neplaťte a s písemným odmítnutím ji zašlete zpět. 

Další zajímavé postřehy k tomuto tématu si můžete přečíst v článku na Seznam Zprávách.

Michaela Svobodová
Michaela Svobodová

Content Strategy Manager

Sdílet na sítích