IT akademie v Praze: Mikrofrontend, světlé a temné stránky z praxe

Veronika Geltner 22. března 2022

Zajímáte se o trendy v programování a chcete si rozšířit svoje obzory i o jiné technologie a postupy, než které využíváte? V pátek 22. 4. a sobotu 23. 4. 2022 se můžete těšit na další ročník IT akademie, který se bude konat tentokrát v Praze.

Vytvoříme si univerzální mikrofrontendový widget, který bude nezávislý na stacku a technologiích webové aplikace, do které budeme widget integrovat. Při vývoji nakousneme několik možných přístupů a podělíme se s vámi o zkušenosti z provozu, maintenance a dopadu mikrofrontendu pro uživatele.

Co je Seznam IT akademie?

Seznam IT akademie je série bezplatných workshopů, kterou pořádá Seznam.cz. Workshopy jsou určené jak pro IT nadšence, tak pro zkušené profesionály, kteří se chtějí zlepšit a rozvíjet v konkrétní technologii. Na workshopech nahlédnete pod pokličku vývoje v Seznamu a seznámíte se s projekty, které se v Seznamu řeší. Kurzy zaštiťují vývojáři Seznamu. Účast na workshopech je na základě potvrzené registrace.

Letošní rok bude probíhat v pátek 22. 4. 2022 od 17:00 do 21:00 hod. Pokračovat se pak bude v sobotu 23. 4. 2022 od 9:00 do 17:00 hod.

Jak se zaregistrovat?

Je to jednoduché. Stačí nám do 17. 4. 2022 napsat na: ITakademie2021@firma.seznam.cz
Kapacita je však omezená, tak si to nenechte utéct.

Proč bych se měl/a zúčastnit?

  • Workshop bude probíhat v menší skupině max. 12 lidí a bude tak prostor věnovat se jednotlivcům.
  • Pokud úspěšně absolvujete kurz, může vás čekat nabídka práce v Seznamu.
  • Workshop je pro účastníky zdarma.
  • Seznámíte se s podobně zapálenými programátory a programátorkami.

Co se na workshopu dozvíte?

Pátek 22. 4. 2022 od 17:00 – 21:00

Projdeme jednotlivé přístupy, jak si vytvořit vlastní mikrofrontendový widget. Představíme si Merkur a den zakončíme vytvořením si vlastního “hello world” widgetu, který integrujeme do IMA.js, NEXT.js jako SSR a Vue.js jako SPA.

Sobota 23. 4. 2022 od 9:00 – 17:00

Od “hello world” z minulého dne se dostaneme k vývoji reálného widgetu, kde si ukážeme sílu mikrofrontendu. Nedílnou součástí bude i otestovaní widgetu a napojení na Storybook. Nakonec se podělíme o zkušenosti a čísla z provozu. 

Co je nutné znát před workshopem?

  • Je potřeba znát Javascript ES6+ a mít základní zkušenosti o tvorbě webových aplikací.
  • Znalost Node.js a React je výhodou.

Kdo IT akademii povede?

Miroslav Jančařík

Slávek v Seznamu pracuje sedmým rokem, ale jeho zkušenosti s vývojem jsou mnohem delší. Na starosti má obsahové služby Seznamu, které jedou jako univerzální aplikace na vlastním frameworku IMA.js. Poslední roky řeší mikrofrontend frameworky. Programovaní je pro něj jeden z koníčků, takže se i ve svém volném čase rád vzdělává. Své znalosti s programováním se snaží předávat mezi další programátory.

Jan Šimeček

Honza pracuje v Seznamu již tři roky, kam nastoupil ihned po dokončení vysoké školy, ale programování se věnuje mnohem déle. V seznamu pracuje na pozici Senior Frontend vývojáře a podílí se na vývoji portálu Novinky.cz, frameworku IMA.js, Merkur a mnoho dalších interních nástrojů. Mezi jeho hlavní koníčky patří programování, ve kterém se snaží neustále získávat nové znalosti, a to zejména v kontextu webových aplikací a světa JavaScriptu.

Těšíme se na vás!

Veronika Geltner

PR specialistka

Sdílet na sítích