Rádio Expres FM nově vysílá i na západě Čech

Hana Holubová 3. dubna 2023

Tři roky po akvizici společností Seznam.cz rozšiřuje Expres FM poprvé ve své dvacetileté historii rádiové vlny, konkrétně do Plzeňského a Karlovarského kraje.

Nově šíří Expres FM své analogové vysílání ve městech jako jsou Plzeň (103.0 FM), Tachov (105.6 FM), Karlovy Vary (105.0 FM), Domažlice (103.0 FM), Klatovy (92.4 FM) či Železná Ruda (105.6 FM).

 „Po dvaceti letech existence Expresu jakožto lokální pražské a středočeské stanice jsme se vrhli do dalších regionů České republiky. Na šesti vysílačích, od Karlových Varů přes Plzeň až po Železnou Rudu, pokrýváme od jara tohoto roku region západních Čech. S lokální identifikací, s lokálním obsahem a lokálním porozuměním. Doufáme, že budeme pro Plzeňský a Karlovarský kraj přínosem i zpestřením stávajícího éteru, nejen hudební výjimečností, jakou se naše stanice vždy pyšnila, a věříme, že západočeské posluchačstvo naši unikátnost ocení. Rozšířili jsme ale i signál na další kanály včetně DABu a začali produkovat podcasty,“ říká Pierre Beneš, manažer rozvoje rádií Seznam.cz.

Mapa pokrytí Expres FM

Rozšíření doprovází i svérázná marketingová kampaň, která vyvolala po loňském nasazení v hlavním městě vyvolala řadu emocí.  Nyní interní marketingový tým Seznam.cz přichází s verzí proma i pro západní Čechy.

Stanice přirozeně využívá digitální sílu české internetové jedničky Seznam.cz přítomností na její domovské stránce. V sekci Newsfeed pak lidé mohou najít články z webu www.expresfm.cz, který je určen mladší cílové skupině a jehož návštěvnost činí téměř milion reálných uživatelů měsíčně*. Web rádia přitom nenabízí pouze články s hudební tematikou či online player – oblíbenými tématy jsou i módní trendy, filmová a seriálová tvorba či život celebrit.

Pierre Beneš dodává: „Rozšiřování našeho FM dosahu není naší jedinou aktivitou – pod taktovkou Seznamu pracujeme i na internetizaci rádií, rozšířili jsme se ve vysílání do digitálního prostoru sítě DAB, vytváříme nové podcasty a s nimi související audio kanály.“

Expres FM

Expres FM je metropolitní rádio se zaměřením na současnou a kvalitní hudbu, které reflektuje aktuální dění na hudební světové scéně. Drží krok s respektovanými světovými stanicemi, čímž se odlišuje od hudební nabídky ostatních českých stanic. Expres FM je vždy napřed a nebojí se objevovat novou hudbu – od indie rocku přes elektro-pop až po house a drum and bass. V moderátorských vstupech se Expres FM zaměřuje kromě hudebních informací také na praktické zpravodajství z regionu.

* Zdroj: SPIR (Gemius)

Hana Holubová

PR specialista

Sdílet na sítích